постоянната сънливост

Постоянната сънливост по време на работа, училище и среща с приятели може да се окаже освен досадно, но и обезпокоително състояние. То води със себе си трудности при спазване на крайни срокове, проблеми с фокусирането и невъзможност за учене, както и неспособност за шофиране. Всичко това повлиява негативно качеството на живот и може да доведе до други състояния като безпокойство и депресия. Разберете какви са причините за постоянната сънливост и как да се справите с нея по естествен начин.

Няколко причини, които са отговорни за постоянната сънливост

Постоянната сънливост се дефинира като затруднено оставане в будно състояние и почти непреодолимото желание за сън. Има различни причини за това, като най-често срещана е хроничното недоспиване. То може да е свързано с нередовен график, дълъг работен ден или фрагментиран нощен сън, при което се нарушават естествените етапи на съня. Когато човек не успява да получи достатъчно количество от него, в мозъкът му се натрупва специфичен невротрансмитер – аденозин. Той се свързва с определени рецептори в мозъка, забавя се провеждането на нервни импулси, което от своя страна води до сънливост. Стресът, безпокойството и депресията също могат да се окажат ключови за състоянието.

Естествени начини за справяне с постоянната сънливост

За да се преборите с постоянната сънливост трябва първо да разберете колко сериозно е състоянието ви и да определите точната причина. За тази цел е необходимо да се свържете с лекар специалист. Ако не се открие патология при прегледа, може само промяната в начина на живот да се окаже достатъчно за справяне с непрекъснатата сънливост.

Осигуряване на здравословен и пълноценен нощен сън

За пълноценен нощен сън се счита, когато спите 7–8 часа на денонощие. Затова е необходимо да си го осигурявате, като се откажете за начало от нощния живот и си лягате в точно определен час. Доказано е, че електронните устройства също влияят негативно на качеството на съня, така че помислете как да намалите екранното време непосредствено преди лягане.

Зеленият чай – здравословно решение за справяне с постоянната сънливост

Зеленият чай е чудесен начин да премахнете сънливостта, поддържайки тялото здраво и активно. Заради веществата катехин и кофеин, които се съдържат в него можете да се почувствате по-свежи и енергични. Една чаша чай може да подобри концентрацията и издръжливостта, и да намали чувството за сънливост. Не прекалявайте с приема на тази напитка, защото може да се превъзбуди нервната система и сънят да остане мираж.

Хидратиране на тялото през целия ден

Хидратирането е много ефективен метод за справяне с непрекъснатата отпуснатост и сънливост през деня. Водата е необходима за функционирането на повечето жизненоважни органи и липсата й може да доведе до умора и летаргия. Уверете се, че консумирате поне 2-3 литра на ден чиста вода. Ако смятате, че това е невъзможно, можете да консумирате и билкови чайове, от които да си набавите необходимият й прием.

Природен продукт за ефективно справяне с постоянната сънливост и проблемите свързани с нея

Справянето с хроничното недоспиване и осигуряване на пълноценен сън е в основата на премахването на постоянната сънливост. Виватонин Лека Нощ / Vivatonin® Good Night е идеалното природно средство за това. Общото действие на съдържаните в него мелатонин и екстракт от корени на Валериана, подпомага заспиването и допринася за удължаване продължителността на съня, намалявайки честотата на събужданията. Продуктът влияе благоприятно при стрес, като допринася за премахване на тревожността и подобрява концентрацията.

Дозира се по 1 капсула вечер, 30-60 минути преди сън.

Можете да го намерите в аптеките в страната, или да го поръчате онлайн от електронен магазин МоМо – www.momo.bg

Колко полезна беше тази публикация?

Кликнете върху звезда, за да оцените публикацията!

Среден рейтинг 5 / 5. Брой гласове: 1

Няма гласували! Бъди първият, който ще оцени тази публикация.

Не пропускайте полезни статии

Последвайте ни във фейсбук!

Съжаляваме, че тази публикация не Ви е била полезна!

Бихме могли да подобрим тази публикация. Също така, вашето мнение ще окаже влияние върху бъдещи публикации.

Ако желаете, споделете с нас какво не Ви допадна в публикацията.

borola
Абонирайте се
Уведоми ме за
guest
0 Коментарa
Вградени отзиви
Вижте всички коментари